Orkiestra weselna - zespół na wesele Kościerzyna

Muzyka i kreatywność.

FOTO

wesele kościerzyna

Mini Porada: Dom weselny – czyli od czego powinniśmy zacząć...

W obecnych czasach organizacja ślubu i wesela nie jest już tak prostą sprawą jak może się na pozór wydawać. Jeśli ktoś miał wcześniej doświadczenia w tej kwestii lub choć słyszał od swoich znajomych, doskonale wie, że by zorganizować upragnione wesele, należy je zaplanować z odpowiednio sporym wyprzedzeniem.
Obecnie zorganizowanie wesela oraz ślubu bywa prawdziwym wyzwaniem, wbrew temu co może się wydawać. Każdy kto miał już styczność w tej materii lub usłyszał zdanie znajomych wie, iż podstawą organizacji wesela jest odpowienio wczesne jego zaplanowanie. Kilka miesięcy wcześniej to zdecydowanie za mało na rozpoczęcie weselnych działań, czasem oczywiście jednak bywa, że uda nam się w tak krótkim czasie dopiąc wszelkich spraw dotyczących przyjęcia weselnego. Problem dotyczy głównie sal bankietowych oraz orkiestry weselnej.
Ustalając wesele w zasadzie bez względu na to w jakim mieście szukamy sali weselnej pojawia się ten sam kłopot, i kilkumiesięczne wyprzedzenie może skończyć się fiaskiem. Zaleca się podjęcie działań już na rok wcześniej przed organizacją przyjęcia weselnego, w niektórych przypadkach jednak i ten termin okazuje się być niewystarczający. Tak więc poszukiwanie miejsca na nasze wesele powinno być najważniejszą sprawą i od niej zacznijmy organizację uroczystości. Wcześniej jednak oczywiście ustalmy przybliżoną liczbę gości, których pragniemy zaprosić na nasze wesele. Jeżeli chcemy mieć naprawdę dużą uroczystość weselną, mamy zdecydowanie większą szansę na znalezienie sali bankietowej, nie wszystkie domy weselne chętnie organizują wesela np na 40 osób.
Słów kilka o kosztach wynajmu weselnego miejsca. Otóż bywają one różne, ceny uzależnione są od lokalizacji, miasta, standardu restauracji oraz wybranego menu. Przeważnie ceny wynajmu sali na wesele od osoby oscylują w granicach 140 do 260 zł. Nie wliczając w to przeważnie ciast i trunków.  Teraz czekają nas następne kroki związane ze znalezieniem zespołu muzycznego, fotografa na ślub, kamerzysty czy barmana. 

Muzyka rockowa, oraz o wiele cięższe brzmienia takie jak metal, to muzyka która ma całkiem sporo odbiorców, jednak nie zawsze nadaje się na każdą okazję. Taką okazją wydaje się być wesele, jednak niektóre zespoły na wesela grają również i takie utwory. Myślę, że jeżeli na weselu będzie się miało gości słuchających takiej muzyki, najlepiej jest właśnie taką muzykę wybrać do repertuaru jednak w dobrej, bardziej tanecznej aranżacji.
Zespół na wesele powinien umieć zagrać wszystko, nawet i mocniejsze brzmienia. Z pomocą takiego zespołu jesteśmy w stanie wybrać repertuar z każdego gatunku muzycznego. Jeżeli zależy parze młodej na rockowym pazurze, możemy poszukać repertuaru wśród gatunków takich jak pop rock, pop punk czy rock alternatywny. Są to o wiele lżejsze odmiany rocka, w który znaleźć można także utwory, które przy pomocy zespołu na weselu mogą zabrzmieć nawet i tanecznie. Takie gatunki muzyczne sprawdzają się lepiej gdy zespoły weselne wykonują je na studniówkach czy też imprezach takich jak bal gimnazjalny.
Jednak pamiętajmy też o tym, że gości na weselu nie mamy zazwyczaj z jednego środowiska. Osobą starszym podoba się typowe granie orkiestry weselnej i wątpię by podobała im się muzyka rockowa. Czasami warto iść na kompromis i wybrać coś pomiędzy, tak by każdy się dobrze czuł.
Jeżeli sami nie mamy rozeznania po typowym weselnym repertuarze bo takiej muzyki po prostu nie słuchamy, możemy z pewnością liczyć na pomoc zespołu muzycznego który takie rozeznanie z pewnością ma. Najlepiej wtedy jest wybrać mieszany repertuar który przypasuje każdemu. Wiadomo że każdy ma inny gust muzyczny, jednak do zabawy i tańca najlepiej sprawdza się muzyka taneczna. Także zespoły na wesela właśnie w takiej muzyce mają największe doświadczenie i sprawdzają się w takim repertuarze najlepiej. Wesele jest raz w życiu więc nawet jeśli osobiście nie lubimy muzyki do tańca, ba nie lubimy nawet tańczyć, a chcemy mieć wesele z tradycjami, to zróbmy coś by wszyscy czuli się na nim dobrze. Zespół muzyczny na pewno doradzi najlepiej jeżeli chodzi o repertuar i zobaczycie, nawet fani metalu będą się dobrze bawić przy hitach lat 80. 
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW