Orkiestra weselna - zespół na wesele Kościerzyna

Muzyka i kreatywność.
Kilka przydatnych linków dotycznących tematyki weselnej ( i nie tylko ).
DJ NA WESELE KOŚCIERZYNA

Porada - wybór zespołu weselnego.

Mając załatwioną sprawę z wyborem sali weselnej, videofilmowania bądź fotografa ślubnego pora dokonać rozeznania w ofertach zespołów muzycznych na nasze wesele. Tutaj czas odpowiednio wczesnej rezerwacji już tak nas nie ponagla, wystarczającym okresem na szukanie orkiestry weselnej będzie kilkumiesięczne wyprzedzenie. Czasem jednak bywa, że drogie, renomowane zespoły weselne mają już pozajmowane terminy nawet dwa lata z góry.
Wybierając zespół muzyczny na wesele należy odpowiedzieć sobie na kilka elementarnych pytań, które znacznie ułatwią nam to zadanie. Zasadniczą rzeczą jest przeznaczona przez nas kwota na wynajęcie kapeli. Jest ona zależna od kilku czynników, np w jak licznym składzie zespół muzyczny występuje, skąd pochodzi, jeśli z daleka liczyć musimy się z dodatkowymi kosztami dojazdu, a w razie poprawin i noclegu dla muzyków. Najwyższe ceny mają wieloosobowe zespoły muzyczne, grające przykładowo z rozszerzoną sekcją dętą. Wybierając dużą orkiestrę bądźmy uważni, gdyż obserwuje się częste przypadki "muzyków statystów" udających grę, podczas gdy to co słyszymy jest zwyczajnie odtwarzane lub słyszalna gitara czy saksofon jest produkcją dobrej klasy instrumentów klawiszowych. Tak więc wizualna ilość członków zespołu nie zawsze musi odpowiadać temu, co słyszymy.
 

STRONA GŁÓWNA → ZESPÓŁ NA WESELE KOŚCIERZYNA

Inaczej sprawa wygląda z zespołami złożonymi z 2, 3 osób. Składy takie mogą występować na dwa różne sposoby. Pierwszy polega na wspomaganiu się gotowymi podkładami muzycznymi odtwarzanymi z mp3, minidysku, dyskietek midi bądź laptopa, lub też takie, które faktycznie grają na żywo. A z racji ograniczonych możliwości instrumentalnych akompaniament tworzy instrument klawiszowy ( keyboard, syntezator ). Zatem można powiedzieć, że oczywiście prócz śpiewu faktycznie mamy muzykę graną na żywo. Decyzja jaki zespół muzyczny na wesele wynajmiemy musi iść w parze z tym czego oczekujemy. Jeśli kluczową rolę odgrywa koszt czy organizacja małej imprezy weselnej wybór niedużego zespołu weselnego będzie jak najbardziej odpowiedni dla nas. Jeśli natomiast koniecznie zależy nam na pokaźnej kapeli i ponad wszystko cenimy sobie "żywą muzykę", naturalne, akustyczne instrumenty (np. perkusja, saksofon ) a przy tym mamy nieograniczony budżet, wybieramy zespół weselny złożony z większej ilości muzyków. Wybierając spory, drogi, band upewnijmy się czy jego repertuar będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom, czy będzie on właściwy do zabawy. Zespoły takie dosyć często grają zbyt ambitny program jak na imprezę weselną. U niektórych z nich nie mamy szans na usłyszenie na przykład tradycyjnych biesiadnych piosenek, bądź tych z gatunku disco polo. Jest to poważny błąd, którego już nie zdołamy naprawić w trakcie wesela. Nie zapominajmy, że impreza weselna jest imprezą taneczną, biesiadną, uroczystością, która ma na celu nieść radość wszystkim zaproszonym, wszystkim! Zatem najważniejszy jest tak dobrany repertuar piosenek, by po pierwsze był jak najbardziej odpowiedni do zabawy, po drugie, był odpowiednio zróżnicowany pod kątem wieku uczestników wesela

Jeżeli nie mamy możliwości posłuchać zespołu podczas występu, poprośmy o prezentację filmu dvd z urywkami któregoś z wesel. Da nam to już dość dokładny obraz tego, jak orkiestra gra, śpiewa, jak się prezentuje i w jaki sposób prowadzi uroczystość weselną. Tak, poprowadzenie imprezy to sprawa kluczowa, moim zdaniem zdecydowanie ważniejsza od tego jaki mamy skład orkiestry czy nawet repertuaru. Dobry wodzirej prowadzący zabawy, zachęcający do tańca, konkursów, prowadzący dialog z uczestnikami wesela jest najważniejszy. I choćby muzykę puszczał z laptopa, poderwie gości robiąc świetne show. To właśnie takie chwile wszyscy przecież zapamiętujemy, kiedy się coś dzieje, gdy coś nas zaskoczy, zdziwi, rozśmieszy, ośmieli itd. 

Taka właśnie jest istota wesela, taką rolę powinien spełniać dobry zespół weselny. Zatem wybierajmy myśląc o naszej rodzinie, gościach, bo chodzi właśnie o jak najlepszą zabawę nas wszystkich. Noc ta, niby długa, szybko minie, niech pozostanie więc radością i czystym szczęściem. 
A kiedy po latach spojrzymy na fotografie, nic się nie zmieni... 

Repertuar na wesele

Dobra zabawa weselna i udana potańcówka podczas trwania tej jakże ważnej uroczystości pozwala zazwyczaj wszystkim gościom na miłe i sympatyczne zapamiętanie całej uroczystości weselnej. Dlatego też chcąc znaleźć odpowiedni zespół na wesele warto jest poświęcić odpowiednią ilość czasu żeby nasz wybór zdołał zapewnić właściwego rodzaju stan rzeczy dla nas samych i naszych gości weselnych. Zazwyczaj jedynie sprawdzona i ciesząca się dużym autorytetem i pewną popularnością kapela muzyczna będzie w stanie zapewnić nam doskonała zabawę. Naturalnie może to być większa kapela lub osoba, jaką jest dj weselny. W jednym jak i w drugim przypadku liczył się będzie tylko i wyłącznie profesjonalizm wybranego przez nas wykonawcy. Nie jest, bowiem jakąś szczególniejszą tajemnicą, że właściwie wybrany zespół i odpowiedni repertuar na uroczystości weselnej będzie w stanie zapewnić mniej lub bardziej udaną zabawę. Zabawę no i oczywiście późniejsze wspomnienia po zakończeniu uroczystości i naszego powrotu do miejsca zamieszkania. Dlatego też tak bardzo ważne jest to żeby zagrany repertuar był tym najbardziej odpowiednim. Pozwoli to na zadowolenie praktycznie wszystkich gości biorących udział w przyjęciu oraz pary młodej organizującej wesele.

Człowiek orkiestra- czyli oprawa muzyczna jako dj na wesele Kościerzyna

Zabierając się za organizację poszczególnych elementów ślubu i wesela, nie można pominąć tak ważnej sprawy jak zatrudnienie kogoś, kto podejmie się przygotowania oprawy muzycznej. Tradycjonaliści będą w tym miejscy widzieli wyłącznie typową kapelę lub orkiestrę weselną. Jednakże ostatnimi czasy coraz więcej osób decyduje się na z gola odmienne rozwiązanie. Mowa tutaj oczywiście o dj na wesele Kościerzyna. Człowiek zajmujący się taką profesją musi mieć wrodzone muzyczne zdolności do odpowiedniego dopierania muzyki pod kątem bardzo różnych osób. I tacy właśnie są współcześni dj'e. Potrafią oni bezbłędnie rozpoznać gusta weselników i tak pozmieniać repertuar, aby byli oni maksymalnie zadowoleni. Jest to nader trudne zadanie, jednakże oni radzą sobie z nim doskonale. Dzięki temu większość osób, która zatrudnia dj na wesele Kościerzyna, jest pewna jego umiejętności, a także ufa jego weselnemu doświadczeniu. Taki stan rzecz jest bardzo pocieszający, bowiem tak naprawdę nie wszyscy chcą się dzisiaj bawić przy rytmach granych na żywo. Wiele osób preferuje właśnie muzykę oryginalną, puszczaną z płyt lub ewentualnie lekko zmiksowaną. Dlatego też wynajęcie człowieka orkiestry- jakim bezsprzecznie jest dj, w ich przypadku będzie rozwiązaniem najlepszym z możliwych. Warto podkreślić także to, że możemy liczyć na obecność na weselu praktycznie każdego wybranego przez nas kawałka. Co także jest zdecydowanie bardzo interesującym aspektem pracy dj i samego przyjęcia weselnego.

Rola zespołu na weselu.

W życiu każdego człowieka bardzo ważny jest dzień ślubu. Bardzo pomocny przy tym ważnym dniu może być zespół weselny. To właśnie na zespole weselnym spoczywa odpowiednie dobranie muzyki, która wraz z cudowną atmosferą towarzyszącą gościom weselnym podczas imprezy zagwarantuje udane wesele. Zespół weselny już od pierwszych chwil uroczystości swoją muzyką może nadać dniu ślubu nastroju i wyjątkowego charakteru. Na barkach zespołu weselnego spoczywa wyprowadzenie z domu Panny Młodej, towarzyszenie podczas błogosławieństwa, zajęcie się oprawą muzyczną w kościele oraz za bawią nie gości podczas przyjęcia weselnego.
Jak widać rola zespołu weselnego jest bardzo duża, jak i nie najważniejsza. Bardzo duży wpływ na jakość zespołu weselnego ma to jakim instrumentarium dysponują. Dobry zespół weselny powinien dysponować najlepszym sprzętem muzycznym. Jeśli dana kapela weselna posiada najwyższej jakości sprzęt muzyczny, tym lepsza będzie jakość granej muzyki. Aby zespół weselny miał najlepsze nagłośnienie, gitary, mikrofony itp to niestety muszą sie liczyć z kosztami. Kupienie bowiem profesjonalnych instrumentów nie należy do najtańszych. Zespół weselny powinien dbać o swoje instrumenty oraz sprzęt nagłośnieniowy, gdyż to wszystko wpływa na jakość wykonywanych utworów. Jeśli sprzęt już za bardzo zużyty to powinien być wymieniony na nowy, tak żeby sprawiać przyjemność gościom weselnym a nie żeby przyprawić ich o ból głowy.
Należy pamiętać że rola zespołu weselnego to również prowadzenie imprezy, zapraszanie na toasty, ciepłe posiłki oraz na branie czynny udział w zabawach i konkursach, które organizuje zespół weselny. Ważne, aby osoba odpowiedzialna za prowadzenie była kontaktowa, pomysłowa i potrafiła odnaleźć się w każdej sytuacji. Często za to zadanie odpowiada lider zespołu weselnego albo wodzirej.
Więcej moich artykułów i porad weselnych znajdziecie Państwo pod tymi adresami:
Web Link Exchange - Linkcsere
Florists Links
Free Automatic Backlinks
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW